תקלות נפוצות במדפסות

תקלות נפוצות במדפסות

מדפסת הלייזר קיימת כיום בכל משרד וכן בבתים פרטיים ,יתרונותיה הגדולים הם :תחזוקה זולה (מדפסת ממוצעת מדפיסה כ 7,000 דפים ביחידת טונר אחת) ,חוזק ,מדפסת זו הינה בעלת מנוע חזק ויכולה להחזיק שנים רבות בתנאי שהטיפול בה יהיה הולם והיא תטופל ע"פ הוראות הייצרן,מהירות- מדפסת ממוצעת מדפיסה כ 30 דפים לדקה דבר שמשפר את התפוקה וחוסך זמן רב בהמתנה להדפסות נוספות.
ישנן תקלות רבות במדפסת אותן יכול הלקוח לפתור ללא עזרת טכנאי מדפסות ולחסוך זמן וכסף ,במאמר זה יפורטו התקלות הנפוצות במדפסות ואיך ניתן להתגבר עליהן בקלות יחסית,מדפסת תקועה במשרד יכולה להיות דבר קריטי ויש לטפל בעניין ההדפסות במהירות האפשרית.

דף נתקע

ראשית יש לציין שכאשר דף תקוע במדפסת דבר זה יכול להיות מכמה סיבות,ראשונה-גלגלי הגריפה שחוקים ולא מכניסים את הדף במלואו לתוך המדפסת,או שהגלגלים מכניסים את הדף בצורה אלכסונית ודבר זה גורם לתקיעת הדף במדפסת. שניה-הדפים במגש לא צמודים או מונחים בצורה אלכסונית וייתכן גם שאלו דפים משומשים שמנסים להדפיס מצידם השני.הפתרון :לפתוח את מכסה המדפסת ולהוציא את הטונר ,להסתכל ולנסות לזהות היכן הדף,כאשר נמצא הדף יש לנסות למושכו בזהירות ובעדינות לוודא שהוא אכן יוצא בשלמותו,באם הדף נקרע אין להמשיך ולמשוך את החלק הקרוע מכיוון שדבר זה יכול לגרום נזק לגליל הטפלון הנמצא במדפסת ואף לקרוע אותו.עדיף לחכות לטכנאי מדפסות בכדי שיגיע וייבצע תיקון למדפסת וכן יחליף את גלגלי הגריפה.גלגלי הגריפה הינם בדומה לצמיגים של רכב משתפשפים וזקוקים להחלפה בערך בכל 70-100 אלף הדפסות.באם יצא הנייר שלם יש להכניס את הטונר לסגור את המכסה ,ליישר את הדפים במגש ולנסות שוב.לא מומלץ להכניס את הנייר שוב למגש מכיוון שהוא אינו ישר ויכול שוב להתקע.
אם לא מצליחים לזהות היכן הדף התקוע יש לנסות לפתוח את המגש האחורי של המדפסת (ברוב המדפסות קיים) ולנסות לבדוק האם הוא שם ולחזור על הפעולה.רצוי לפני שמכניסים דפים למדפסת לאוורר אותם (ע"י הזזתם כמו קלפים).

מדפסת פועלת אבל לא גורפת דפים

ראשית דבר זה מתרחש כאשר גומיות הגריפה שחוקות ואינן מגיעות לדחוף את הדף פנימה,כלומר מסתובבות על ריק מבלי לגעת בדף או כאשר הגומיות מלוכלכות או כשהגומיות יבשות.אם הדבר קורה במגש הדפים יש להוסיף עוד דפים בכדי להגביה את כמות הדפים כשתגיע עד לגומיה השחוקה. הפתרון כאן לנסות ולנקות את הגומיות עם שמן WD40 או דומה ולנסות שוב.בכל מקרה יש סיכוי שהתיקון יצליח אבל יהיה זמני לכמה שבועות וכדאי להחליף את גומיות+פד ההפרדה במדפסת.

דפים יוצאים מלוכלכים

ברוב המקרים דבר זה מתרחש כאשר הטונר נגמר או כאשר ישנו טונר פגום,ראשית יש לנסות להחליף טונר ואז לבדוק שוב ,ייתכן כי מהטונר הפגום נשפכה אבקת הטונר לתוך המדפסת והגיעה למערכת הסריקה לסקנר. אם לאחר החלפת הטונר לחדש עדיין המדפסת מדפיסה דפים מלוכלכים יש לקרוא לשירות למדפסות מכיוון שייתכן שהאבקה חדרה לתוך המדפסת ויש לפרק את הסקנר ולנקותו.מומלץ מאוד לקנות טונרים איכותיים בכדי לשפר את מצב המדפסת.דבר נוסף ייתכן כי יש בעיה אלקטרונית במדפסת דבר שמייקר את תיקון המדפסת לייזר ברמה כזו שכדאי לשקול לרכוש מדפסת חדשה.

מדפסת פועלת אך לא מדפיסה

יש לבדוק האם הטונר נגמר ואם כן להחליפו וכן האם יש דפים .ייתכנו עוד גורמים נוספים לתקלה זו כגון:כבל המדפסת בחוץ או שהשתחרר מהמדפסת או מהחיבור בקיר \מחשב אליהם מחוברת המדפסת.יש להדק את הכבלים גם במדפסת וגם בקצוות האחרים (מחשב,חיבור רשת בקיר, כ.אלחוטי וכו') לבטל את כל ההדפסות שנשלחו דרך המחשב ולכבות את המדפסת ולהדליקה מחדש ושוב.
דבר נוסף-ייתכן כי המדפסת מחוברת ישירות למחשב ברשת המחשבים והמחשב מכובה,יש להדליק את המחשב ולנסות שוב.בכל מקרה יש לבדוק את תקינות הדרייברים במחשב ולוודא שהמדפסת במצב ON
מדפסת תקולה LINE ולהתייעץ עם טכנאי מחשבים.

מדפסת מרעישה

כאשר המדפסת מרעישה ראשית יש להחליף טונר,ישנם מקרים שהטונר מרעיש ,בטונר קיימת יחידת תוף מסתובבת ייתכן כי הטונר פגום או שנכנס לתוכו משהו (סיכת מהדק וכו') יש לנסות להחליף טונר.באם הבעיה לא נפתרה ייתכן כי גלגל שיניים אחד או יותר נשבר ויש לקרוא לשירות המדפסות .גורם נוסף הוא הכנסת טונר שלא מתאים בכוח למדפסת,לכן אם הטונר נראה לכם לא מתאים אין צורך לנסות להכניסו ע"י הפעלת כח.

ככלל ישנם בשוק כמה סוגים של טונרים למדפסות לייזר:ממוחזרים-טונרים שעברו מחזור והוחלפו רק החלפים הרלוונטיים,טונרים מיוצרים מחדש-טונרים שמיוצרים כמו שהם בדומה למקוריים בד"כ בסין וכל החלקים חדשים,וטונרים מקוריים המיוצרים ע"י יצרן המדפסת. הטונרים המקוריים יקרים יותר וכיום לוא דווקא איכותיים יותר.ברכישת טונרים חשוב רכוש טונרים איכותיים ולהיזהר מהטונרים הזולים מאוד במחיר מכיוון שבמקרים אלו הזול ייצא יקר.הטונרים הממוחזרים והמיוצרים מחדש הם טובים ומומלצים אך שוב לא לקנות את הזולים מפאת חשש לנזק למדפסת שעלות תיקון המדפסת יהיה גבוה.