למה המחשב שלי איטי? ואיך ניתן לטפל בזה

למה המחשב שלי איטי? ואיך ניתן לטפל בזה

כל אחד נתקל בבעיה זו ברגע מסויים בחייו, אין תשובה אחת לשאלה זו יש כמה פרמטרים אשר גורמים למחשב לעבוד לאט. כאשר יוזמן טכנאי מחשבים בירושלים לתיקון מחשב הוא יבדוק כמה דברים :

דיסק קשיח – הדיסק הקשיח הינו מחסן הנתונים של המחשב,כאשר הדיסק עמוס כלומר מלא בחומר וכמעט ולא נותר בו מקום פנוי המחשב יתנהג מוזר ויאט את פעילותו.

דבר נוסף, תקלה בדיסק הקשיח כאשר על הדיסק עצמו יש bad sectors כלומר תקלה חומרתית בדיסק ,יש סיכוי טוב שהמחשב יעבוד לאט וגם יאתחל עצמו מפעם לפעם.

זיכרון – כאשר אין מספיק זיכרון ,מערכת ההפעלה תעלה לאט ותפעל לאט דבר שכמובן יאט את דרך העבודה. הוספת זיכרון משולה לצינור מים ככל שנרחיב אותו לחץ המים יקטן,כך ככל שיהיה יותר זיכרון הלחץ על מערכת ההפעלה יקטן והיא תעבוד בצורה אופטימלית.

מערכת הפעלה – ייתכן כי קבצי מערכת ההפעלה השתבשו כתוצאה מוירוס,נפילת מתח חשמלית ,יש לשחזרם ובמקרים קשים להתקינה מחדש.

וירוסים וטרוייאנים -יש לבדוק וירוסים מכיוון שוירוסים עלולים לשבש את המערכת בצורה כזו שהמחשב יואט עד מאוד ובקושי יעבוד, כך גם טרוייאנים שזהו בעצם וירוס האורב במחשב לשעת כושר. רצוי תמיד שיהיה אנטי וירוס מחברה מוכרת על המחשב,האנטי וירוסים החינמיים אינם מגיעים לרמה של החברות המוכרות,אבל בל נטעה ,אין אנטי וירוס אשר מגן במאת האחוזים.

המאוורר שעל המעבד-לעיתים קורה שהמאוורר אינו תקין מסתובב לאט,מאובק ומלוכלך, או אינו מסתובב כלל,דבר אשר יגרום למעבד להתחמם ולהטא את המחשב בצורה ניכרת.בדרך כלל טכנאי המחשבים יחליף את המאוורר בחדש.

ספק כח-כשאר ספק הכח לא תקין ,או שהמאוור אשר בתוכו לא פועל כראוי יש להחליפו בחדש

Share this post: